РадиоМк

Вторник, Септември 16, 2014

Платени реклами

Вести Македонија

СКАПИ УБАВИЦИ ЗА ЕДНА НОЌ: Има еден од Турција, слободн...

Најважно е да се знаете со „лицето за врска“, кое ќе ве однесе на патот кон добра забава со некоја убавица Сло...

Граѓанска опција за Македонија ја обои црно-белата пол...

„Ниту на референдум сме го добиле името, ниту на референдум ќе го потврдуваме, ниту на референдум ќе го давам...

Република: Во центарот мириса на избори

И додека високи извори од таборите на инволвираните информираат за конкретни разговори преговори на оваа те...

ЗАЦРТАА ЦРВЕНИ ЛИНИИ: Помалите партии со тврд став за и...

Од ГРОМ и од Алијансата за позитивна Македонија нудат различни решенија за окончување на спорот со Грција Им...

Вработувањата на 1.600 лица е според критериумите, граѓа...

Премиерот Никола Груевски прецизираше дека 1.600-те лица од социјално ранливи категории кои ќе бидат вработени...

ЕКСКЛУЗИВНО: кој бил планот и сценариото на талибанцит...

Талибанциве изминативе неколку дена ќутат и чмаат како прдеж под јорган, избезумени се што Сашо Ордановски и...

(Видео) Екслузивно видео од времето кога Латас не мисле...

Емисијата е од крајот на 1998-ма, во времето кога газда Ѕинго беше во коалиција со СДСМ па македонскиот Тијанич ...

Сообраќаен буквар за нула деца жртви во сообраќајот

Од 87 жртви во сообраќајни несреќи што се случиле од почетокот на годинава, седум се деца на возраст до 14 годин...

Петар Гошев: Некој треба кривично да одговара за задол...

Екс-гувернерот на Народната банка прашан во емисијата „Патот кон...“ на Алсат-М дали ќе се кандидира за претс...

012345678
(Лајкнете на фб страната на порталот RadioMk со што најновите соржини и ќе ги имате кај вас на зид на facebook)

Музички вести

Стефановски сними видео за песната „Деца на Сонцето"
Стефановски сними видео за песната „Деца на Сонцето Влатко Стефановски, кој го потпишува саундракот за долгометражниот игран филм „Деца на сонцето" во режија на Антонио Митрикески, кој, кон крајов на летово беше снимен, а на кој му претстои постпродукциј...

Повеќе... 06 Октомври 2013
Интервју со Ангела Здравковска.
Интервју со Ангела Здравковска. 1. Којa е Ангела, како би се опишала, што би кажала за самата себе си? Ангела е темпераментна, друзежубива, позитивна. И висока 1.75cm Најбитното за мене - Беровчанка. Зивеам во Берово, заедно со моите родители...

Повеќе... 30 Септември 2013
Прв македонски спот снимен со мобилни телефони
Прв македонски спот снимен со мобилни телефони Ремиксот на евергринот „Чија си“ од ЛД Пистолеро и DJ Гоце Саф, кој само за неколку дена стана вистински хит, го доби и своето видео издание. Ремиксот  е дел од интерактивниот проект за промоција на новат...

Повеќе... 24 Септември 2013

RadioMk.info

Најважно е да се знаете со „лицето за врска“, кое ќе ве однесе на патот кон добра забава со некоја убавица Слободна ли си вечер, има еден за 200 евра? Да испиете неколку пијалаци и да му правиш друштво… човекот сака да се опушти. Вака приближно изгледа телефонскиот разговор со една „девојка за забава“, како што ги нарекуваат...

„Ниту на референдум сме го добиле името, ниту на референдум ќе го потврдуваме, ниту на референдум ќе го даваме. Тоа исконски ни припаѓа“,беше децидниот став на Стевчо Јакимовски, кој го истакна во својата свечена реч по повод формирањето на новиот политички субјект на македонската политичка сцена, Граѓанската опција за...

И додека високи извори од таборите на инволвираните информираат за конкретни разговори преговори на оваа тема, лидерите на партиите од центарот негираат создавање центристички пакт. Се најдоа и на темата предвремени парламентарни избори, како единствени кои ги посакуваат, но од коалиција нема ни абер, барем декларативно...

Страница 1 од 3

Забава: Занимливости - Сцена - Технологија - Филм

Се срамел од својата мајка, а кога починала добил писмо
Се срамел од својата мајка, а кога починала добил писмо Веќе некое време низ интернет кружи приказна од непознат автор за синот кој се срамел од својата мајка. Веројатно е фикција, но вреди да се прочита, ако веќе не сте го сториле тоа! Имав мајка со едно око. З...

Повеќе... 09 Октомври 2013
Мадона откри дека била силувана во младоста
Мадона откри дека била силувана во младоста Славната пејачка Мадона изјави дека била силувана под закана со нож првите денови во Њујорк, додека уште не била американска кралица на поп музиката Во исповедничкиот напис за американскиот магазин Harpe...

Повеќе... 05 Октомври 2013
Мишел Родригез: правам со мојата вагина што сакам
Мишел Родригез: правам со мојата вагина што сакам Прашањата за сексуалната ориентација на актерката Мишел Родригез отсекогаш биле актуелни. Можеби тоа е така поради улогите на „лоши“ девојки кои таа ги избира, или поради фактот што таа никогаш јавно ...

Повеќе... 05 Октомври 2013

Здравје

Космополитен
Космополитен Космополитен (Cosmopolitan) е софистициран коктел базиран на водка и зачинет со аромата на портокал и брусница. За прв пат е создаден во Сан Франциско, а станува популарен во 80-тите и 90-тите години. Накратко се ...

Повеќе... 24 Септември 2013
Роденденско изненадување од Slimline-Club
Роденденско изненадување од Slimline-Club Прославуваме 4 години постоење! 4 години Виталност, Здравје и Просперитет! Благодарение на Вас, постигнавме транспарентен, фер и лојалнен однос и соработка. Постигнавме огромни резултати кај голем број ...

Повеќе... 18 Септември 2013
Подобрете ги вашите готварски способности
Подобрете ги вашите готварски способности Прочитајте ја рецептата. Ако готвите според точно определена рецепта, пред да започнете прочитајте ја целосно два пати. Многу често во процесот на готвење на ново јадење пропуштаме важни нешта, кои што ...

Повеќе... 14 Јуни 2013

Музичка сцена

 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии
 • Музичка сцена - Галерии

Live Radio

Банер
Има 10 гости присутни

Овој сајт е дел од групацијата на CHEcast интернет радио станици.


Sexy

Маја Лазаровска

...

Маја Лазаровска

Клаудија Романи

...

Клаудија Романи

Марија Хаџи-Андонова

...

Марија Хаџи-Андонова

Интервју со Електра Данче

...

Интервју со Електра Данче

Paz De La Huerta

...

Paz De La Huerta

Александра Накова

...

Александра Накова

Станија Ѓорѓевиќ

...

Станија Ѓорѓевиќ

Секси облека

...

Секси облека

Марија Трајковска

...

Марија Трајковска

Ана Николич во мокра мајца

...

Ана Николич во мокра мајца

Фото

Ману Чао

...

Ману Чао

Баскерфест во Берово...

...

Баскерфест во Берово...

Интересен Дизајн

...

Интересен Дизајн

Тортијада во Скопје

...

Тортијада во Скопје

Добри тетоважи

...

Добри тетоважи

Скопскиот џез фестивал

...

Скопскиот џез фестивал

Карпошово востание

...

Карпошово востание

Архитектонски фестивал

...

Архитектонски фестивал

Интересни Фотографии

...

Интересни Фотографии
Банер
Банер
Банер

Партнери

Наши сајтови

Голи и смешни

Најнови Вести

Промотивни хитови

Биди другар